NEWS
Rollout wdrożenia systemu AX2009 do spółki handlowej MK Deutschland.
MK Systemy Kominowe to jeden z największych producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych w Polsce, będący nie tylko wyznacznikiem jakości, ale również firmą wprowadzającą nowatorskie rozwiązania. Dołączając do Grupy Isotip-Joncoux, MK Systemy Kominowe stało się częścią największej grupy producentów systemów kominowych w Europie, unowocześniając swoją technologię.

Współpraca Prime Global Sp. z o.o. z firmą MK Żary sięga 2008 roku kiedy to przedsiębiorstwo stało  przed wyborem systemu ERP.

 

Zgodnie z naszą metodyka Primeanalysis oraz Primeselect dokonaliśmy analizy procesów biznesowych w spółce oraz wsparcia Klienta w wyborze systemu ERP. Firma MK skorzystała z naszej oferty w zakresie wsparcia kierownika projektu w procesie wdrożenia systemu AX2009.

 

MK jest przedsiębiorstwem prężnie rozwijającym się jak również przechodzącym ciągłe zmiany i  ekspansje na rynki Europy. Aby być konkurencyjnym przedsiębiorstwo na bieżąco usprawnia procesy biznesowe jak i dba o rozwój i wsparcie narzędziowe dla Użytkowników.

 

Aby być bliżej rynków Europy Zachodniej przedsiębiorstwo kupiło spółkę dystrybucyjną mającą swoją siedzibę w Barsbuttel w Niemczech tym samym powołując spółkę MK Deutschland.

 

Ważnym elementem dla MK jest standaryzacja procesów biznesowych oraz konsolidacja wyników grupy dlatego na przełomie lat 2012/1013 przedsiębiorstwo zdecydowało się na rollout systemu AX2009 do spółki MK Deutschland.

 

Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia we współpracy z Prime Global MK zdecydowało się ponownie skorzystać z naszego wsparcia w zakresie kierowania projektem.

 

Wspólnie z kluczowymi użytkownikami MK dokonano modelowania procesu TO-BE Intercompany w zakresie zakupów i sprzedaży pomiędzy spółką produkcyjną w Żarach a spółką zależną w Niemczech oraz klientami zarówno w Niemczech jak i innych krajach Unii Europejskiej.

 

Na podstawie wypracowanego modelu biznesowego wraz z firmą wdrożeniową udało się dzięki wykorzystaniu funkcjonalności standardowych jak i kilku modyfikacji wdrożyć w AX2009 rozwiązanie na miarę oczekiwań Klienta.

 

Rollout był zrealizowany w czasie 3 miesięcy. Dzięki dobrej organizacji projektu jak i ogromnemu zaangażowaniu i wiedzy kluczowych użytkowników w MK możemy pochwalić się sukcesem  tego projektu.

 

Miarą tego sukcesu jest realizacja projektu zgodnie z założeniami co do czasu, budżetu i zasobów jak również sprostanie oczekiwaniom zarządu spółki w zakresie realizowanego przedsięwzięcia.

POWRÓT
EN