NEWS
Prime Global na konferencji CCT
W dniach 25-26 września 2013 w Warszawie odbyła się konferencja tematyczna  Stowarzyszenia Centrum Cen Transferowych poświęcona restrukturyzacja działalności oraz centralizacja funkcji zakupowych w kontekście cen transferowych. Celem konferencji było przygotowanie środowiska na wprowadzenie nowej koncepcji w prawie podatkowym dotyczącej restrukturyzacji działalności oraz konsekwencji restrukturyzacji.

Konferencja skierowana była do grup kapitałowych i sektora administracji publicznej. Wzięło w niej udział ponad 50 osób.

 

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Finansów jak i doświadczeni praktycy biznesowi. Jednym z nich był Szymon Owsianowski, Partner Prime Global sp. z o.o. Zaprezentował on rozwiązania systemowe wspierające rozliczenia w Grupach Kapitałowych, w szczególności w systemie SAP oraz dedykowanych narzędziach autorskich BizFlowers. Jego wystąpienie pod hasłem ”Centralizacja zakupów - praktyczne podejście do implementacji rozwiązań wspierających zaopatrzenie w łańcuchach dostaw polskich przedsiębiorstw” spotkało się z dużą aprobatą uczestników.

 

Tematyka konferencji wywołała wiele ciekawych dyskusji i komentarzy. W dniu 1.10.2013 Rzeczpospolita opublikowała wywiad z doradcą ds. cen transferowych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Melindą Brown. 

 

Cały artykuł mogą Państwo przeczytać tutaj

 

POWRÓT
EN